Základní informace Magazín Diskuze
Magazín
Antény
Kvalitní antény pro příjem televizního vysílání
Skype
telefonování zdarma bez PC

Sdílení tiskáren pod Windows XPJistě se vám již stalo, že jste chtěli tisknout dokument, ale tiskárna je připojená k jinému počítači v bytě. V tuto chvíli vám nezbývá nic jiného než dokument nahrát na Flash Disk nebo vypálit na CD, či DVD a nebo tiskárnu nasdílet do vaší domácí sítě. Jak se to dělá vám ukážu v krátkém návodu.

Celé nastavení má dvě části. První se odehrává na počítači k němuž je tiskárna připojena a spočívá v na sdílení tiskárny. Druhá je o něco málo složitější. Je prováděna na dalších počítačích v síti, a to vyhledáním a instalací tiskárny.

První část

1) Klikneme na Start -> Tiskárny a Faxy2) V okně klikneme pravým tlačítkem na zvolenou tiskárnu a vybereme vlastnosti.3) Přejděte na záložku sdílení, kde označíme Sdílet tuto tiskárnu a vyplníme kolonku Název sdílené položky. Vše potvrdíme tlačítkem Použít. Tímto jste zvládli první část.Druhá část

1) Teď na druhém PC nainstalujeme nasdílenou tiskárnu. Začneme opět otevřením okna Tiskárny a Faxy.2) Spustíme Průvodce přidáním tiskárny a rovnou přejdeme tlačítkem Další na výběr místní nebo síťové tiskárny.3) Zde vybereme Síťová tiskárna nebo tiskárna připojená k jinému počítači a přejdeme na Další.4) V dalším okně necháme zatržené Vyhledat tiskárnu a pokračujeme.5) Počítač, pokud máte dobře nastavenou síť, by vám měl tiskárnu najít. Na vás zůstane jí označit a stisknout Další. Jestli-že vám počítač tiskárnu nenašel, přejděte ke kroku 9).6) Vyskočí na vás informační hláška o instalaci ovladačů. Potvrdíme jí stiskem Ano.7) Následně se vás počítač dotáže, jestli instalovanou tiskárnu chcete požít jako výchozí zařízení pro tisk. Označme Ano a přejdeme na poslední okno.8) Teď nám nezbývá nic jiného než celý proces potvrdit stisknutím Dokončit. Tiskárna se nám objeví v okně Tiskárny a Faxy.9) Vraťte se na předchozí okno tlačítkem Zpět. Zde označte Připojit k této tiskárně ..... . Do kolonky Název napište dvě zpětná lomítka (Alt + 92), Ip adresu počítače k němuž je tiskárna připojena, znovu zpětné lomítko a poté název tiskárny. Celé to potvrďte stisknutím tlačítka Další. Dále pokračujte krokem 6)


Jakub Dvořák, 10. listopadu 2009Stránka pro tisk | Úvodní stránka

TIP: Diskutovat o této problematice můžete v diskusním fóru >>

Základní informace o domácích sítích
Diskuse o domácích sítích
Jak je vaše domácnost připojena k internetu?
ADSL
35%
WiFi
43%
vytáčeným spojením
1%
optická síť
11%
jinak
8%
nevím
1%
není připojena
1%
4695 hlasování
  Reklama  
Základní informace | Magazín | Diskuze
Úvodní stránka  |  Kontaktní údaje  |  Podněty a připomínky
(c) owp media s.r.o. 1999 - 2021